Edukacja poprzez zabawę, czyli mobilna gra terenowa – CCR Polska

Edukacja poprzez zabawę? Tak! Dziecko przy pomocy zabawy uczy się, rozwija i poznaje świat. Warto postawić na kreatywność, proponować ciekawe rozwiązania, a odkrywanie świata zwierząt i roślin, zrozumienie czym jest segregacja odpadów i dlaczego warto to robić, w formie zabawy, wpłynie pozytywnie na naszych najmłodszych odkrywców i wyrobi nawyki, które zostaną z nimi na zawsze.

Na Polanie Lipków, w Kampinowskim Parku Narodowym, powstały interaktywne tablice edukacyjne, na których znajdziemy różnego rodzaju zagadnienia ekologiczne, w formie tekstowej oraz modeli 3D.

Jedna z tablic w przyjazny sposób uczy jak poprawnie segregować odpady, a na drugiej znajdziecie informacje o tym jak wygląda proces recyklingu. Użycie zębatego koła, które dziecko może dotknąć i poczuć, przybliża maluchowi jakie realne korzyści płyną z odpowiedniej segregacji.

edukacja ekologiczna
edukacja ekologiczna
recykling

Małe zwięrzęta często wpadają w pułapki pozostawione przez człowieka w lesie. Trudno im się wydostać z pozostawionych butelek, puszek czy foliowych woreczków. Śliskie ścianki i dostająca się do środa woda sprawiają, że zwierzęta toną. Dzięki naszej interaktywnej tablicy i użycia pokrętła, maluch może dowiedzieć się, które zwierzęta wpadają najczęściej w tego rodzaju pułapki i jak temu zaradzić.

edukacja ekologiczna

Czy wiecie dlaczego najmniejsi mieszkańcy lasu wchodzą do środka opakowań? Zwierzęta są wabione resztkami jedzenia, innych rozkładających się zwierząt, a butelka wydaje się być doskonałą kryjówką. Jedna butelka może być śmiertelną pułapką dla kilkudziesięciu żuków. Mini-gra labirynt – to kolejna interakcja, dzięki której dziecko pomaga znaleźć zwierzakom drogę do wyjścia. W ten sposób edukujemy bawiąc.

edukacja ekologiczna

Poza opisanymi wyżej możliwościami i świetną zabawą dla najmłodszych, możecie dodatkowo za pomocą zeskanowania QR kodu, znajdującego się na tablicach, przenieść się do wirtualnego świata, czyli naszej gry mobilnej (na telefon), gdzie Krystyna Czubówna jako narrator ścieżki edukacyjnej opowiada o danym zagadnieniu. Posłuchaj: RECYKLING.

Dodatkowo, całość edukacyjnego przedsięwzięcia uzupełnia GRA WEBOWA.

Życzymy Wam udanej zabawy!

Całość projektu została zrealizowana dla Klienta: CCR Revlog.
Kreacja i produkcja tablic edukacyjnych: HERC Creative Lab.
Gra mobilna oraz gra webowa: Fundacja Zielony Ład, we współpracy z Games Development.

to top